Cestování Vietnam a Kambodža

 

Cestování Vietnam a Kambodža

Cestovani_vietnam

Exotická dovolená ve Vietnamu a Kambodži je zajímavá, příjemná a zatím ještě stále velmi levná. Okruh po těchto dvou zemích poskytne i velmi náročnému cestovateli neopakovatelné zážitky. Při cestování po Vietnamu a Kambodži doporučujeme používat místní hromadnou dopravu - budete cestovat dobrými autobusy, stylovým vlakem a pro urychlení přesunů doporučujeme využít občas i nějaký vnitrostátní přelet – vnitrostátní ceny letenek jsou při včasném nákupu ve Vietnamu opravdu levné.

 

Exotická dovolená Vietnam a Kambodža

Vietnam kvůli podlouhlému tvaru svého území není právě ideální zemí pro plánování okružních cest. Cestování po Vietnamu zahájíte po příletu do Saigonu (Ho Či Minovo město), kam se obvykle dají z Evropy sehnat nejlevnější letenky. Po částečné prohlídce města a tunelů z dob americko-vietnamské války (Cu Chi Tunnels) se nočním autobusem a lodí přepravíte na příjemný ostrov Phu Quoc na jihozápadě Vietnamu země, kde si užijete spoustu koupání v moři, šnorchlování a případně i potápění.

Ostrov Phu Quoc leží blízko hranic s Kambodžou a pokud jste v Kambodži dosud nebyli, určitě byste měli navštívit světoznámý chrámový komplex Angkor Wat. Pojedete autobusem do města Siem Reap, které je výchozím bodem pro návštěvu Angkor Watu a dalších zajímavých míst v okolí. Co by kamenem dohodil od Siem Reap leží jezero Tonle, v jehož okolí žijí lidé dosud tradičním venkovským způsobem. Půldenní plavba po jezeře Tonley patří podle našeho názoru mezi to nejzajímavější, co můžete při cestování po Kambodži vidět a zažít. Po dvou až třídenním pobytu v Siem Reap se autobusem vrátíte opět do Saigonu a odsud budete v cestování po Vietnamu pokračovat letecky - vnitrostátní linkou do Hanoje. V severním Vietnamu si vedle Hanoje uděláte výlet do oblasti Sapa s pohádkově vyhlížejícími terasovitými rýžovými poli a do neméně pohádkového zálivu Halong Bay s charakteristickými roztroušenými homolovitými skalami.

Na zpáteční cestu do Saigonu se vydáte slavným vlakem, který jede ze severu na jih napříč celým Vietnamem, a jelikož to je dlouhá cesta, neuškodí přestávka v přímořském letovisku Nha Trang. Po příjezdu do Saigonu vás čeká jeden z vrcholů vašeho cestování po Vietnamu a Kambodži – výlet lodí do delty Mekongu a pak návrat domů.

bannery vpravo