Cestování Venezuela

Cestování Venezuela

Venezuela

Venezuela by mohla z cestovatelského hlediska určitě patřit do pomyslné „první ligy“. V době psaní tohoto článku (léto 2015) a poměrně dlouhou dobu předtím však Venezuela byla zemí zmítající se ve zcela zbytečných problémech způsobených nezodpovědnými experimenty a neschopností současného vedení země. Přitom cestování po Venezuele je po všech stránkách velmi zajímavé a už jen díky ostrůvkům Los Roques je exotická dovolená ve Venezuele  nesmírně atraktivní.

Exotická dovolená Venezuela

Po příletu do hlavního města Venezuely Caracas se přesunete do města Mérida, které leží v krásném prostředí And, pouze patnáct kilometrů od nejvyšší hory Venezuely. Jednou z atrakcí Méridy je nejvyšší a nejdelší lanovka na světě, která Vás odveze na Pico Espejo (4765 m.n.m.). Mérida je venezuelským centrem outdoor aktivit – nudit se tu rozhodně nebudete.

Na andské náhorní planině El Páramo uvidíte vedle krásných hor také malebné vesničky. Posléze sjedete na planinu Los Llanos. Dále při svém cestování po Venezuele zavítáte na světoznámý ranč El Cedral, který by se dal označit za ráj ekoturistiky. Můžete zde pozorovat stovky volně žijících druhů zvířat – mimo jiné anakondy, obří mravenečníky, jaguáry, kajmany, krokodýly nebo třeba růžové delfíny.

Také další místa, kam vás cestování po Venezuele zavede, potěší milovníky přírody – z El Cedral se přesunete do města Puerto Ordaz, které je branou do delty řeky Orinoco – skvělé místo na pozorování flóry i fauny. Žijí zde také domorodí Indiáni kmene Warao. Po deltě Orinoca poznáte další, odlišný typ venezuelské krajiny – La Gran Sabana neboli velká savana. Spatříte zde jedny z největších vodopádů světa a hlavně – zřejmě největší atrakci Venezuely – bájné a tajemné stolové hory tepuis, které proslavil Sir. A.C. Doyle svojí knihou Ztracený svět a kde skutečně dodnes přežívají živočišné a rostlinné druhy, které mimo tyto stolové hory již vymřely – dinosaury zde ale bohužel zatím nikdo nespatřil. Národní park Canaima je šestým největším národním parkem na světě – rozkládá se na území odpovídajícím přibližně rozloze Belgie. Nachází se zde nejznámější tepui – Mount Roraima a také Auyantepui s nejvyššími vodopády světa - Angel Falls (1002 metrů).

A na závěr své exotické dovolené ve Venezuele si po celoživotních zážitcích z džungle užijete také celoživotních zážitků spojených s koupáním v moři – konkrétně na souostroví 350 ostrůvků nazvaném Los Roques, které je zároveň národním parkem a kam se přesunete letecky.

bannery vpravo