Cestování USA

Cestování USA

New_york

 

Spojené státy americké jsou spíše světadíl než země, a proto vám ani dvou až třítýdenní cestování po USA nebude stačit na to, abyste navštívili byť jen „hlavní“ cestovatelské atrakce. Zřejmě nejatraktivnější oblastí je západní třetina země. Také východní pobřeží USA v čele s New York City stojí za samostatnou dovolenou a pak je zde ještě Florida, ze které se v poslední době stává snobská záležitost české "smetánky". … a spousta dalších regionů, oblastí a míst. Avšak nejopravdovější exotická dovolená v USA na vás čeká na Havajských ostrovech.

Exotická dovolená USA

Rozhodnete-li se pro tento cestovní itinerář, zahájíte své cestování po USA v New York City, který je velmi výjimečným městem, a to po všech stránkách. Po dvou až třídenní prohlídce vyrazíte opět letecky na západ – do San Franciska, kde zahájíte svůj okruh po Západě USA. Jediným správným řešením způsobu cestování po USA (snad s výjimkou autostopu) je pronájem auta. Hromadná doprava zde totiž hraje pouze velmi okrajovou roli.

Ze San Franciska vyrazíte do národního parku Yosemity s obřími sekvojemi, vodopády a divokou přírodou s jehličnatými lesy. Další národní parky, které navštívíte cestou na východ, budou zcela jiné – pouštní – nejdříve horké Death Valley s krásnými pouštními dunami. Po večeru stráveném v Las Vegas vás čekají jedinečné národní parky – Zion, Bryce Canyon se skalami v podobě barevných věžiček a monumentální Monument Valley s nezapomenutelnými skalními útvary. Putování po národních parcích USA si můžete zpestřit relaxačním pobytem u jezera Lake Powell.

Zatímco většina výše uvedených parků se dá zvládnout i během poměrně krátké doby, neplatí to pro Grand Canyon, kde je k úplnému zážitku třeba absolvovat dvoudenní trek na dno kaňonu. Z Grand Canyonu budete pokračovat směrem do Los Angeles. Cestou navštívíte poslední národní park v rámci svého cestování po USA  – Joshua Tree proslulý výskytem stromu juka krátkolistá.

Los Angeles je hlavním městem USA z hlediska zábavy – Disneyland, zábavní parky při hoolywoodských filmových studiích, lunaparky s nejděsivějšími horskými drahami na světě a jinými atrakcemi – určitě si vyberete. Na zpáteční cestě do San Franciska si před odletem ještě užijete 2-3 dny koupání v Pacifiku.

bannery vpravo