Cestování Thajsko a Kambodža

Cestování Thajsko a Kambodža

Cestovani_thajsko

Tuto velmi exotickou dovolenou v Thajsku a v Kambodži lze při troše štěstí pořídit za stejnou cenu jako dovolenou ve Středomoří. Cestování po Thajsku a Kambodži je pro cestovatele z ČR velmi dostupné. Díky vysoké konkurenci leteckých společností se občas dají sehnat letenky do Bangkoku za cenu jen pár tisíc přes 10 000 Kč.

Exotická dovolená Thajsko a Kambodža

Ačkoliv své cestování po Thajsku a Kambodži zahájíte v Bangkoku, doporučujeme nechat si prohlídku metropole Thajska na později. Bangkok je totiž velmi intenzivní město, a proto hned z letiště vyrazíme směr Kambodža. Cestou doporučuji se na pár dnů zastavit na ostrově Koh Chang, který sice turistický ruch zasáhl, ale dosud zcela nezdevastoval. Pár dní u moře poslouží jako příjemná aklimatizace.

Z Koh Chang se přesuneme během jednoho dne z Thajska do sousední chudé, ale přátelské a velmi zajímavé Kambodže. Z časových důvodů nemůžeme tuto krásnou zemi procestovat celou, a proto se soustředíme na oblast kolem Siem Reap, v jehož blízkosti leží jedno z nejslavnějších starověkých měst světa – Angkor Wat. Podle posledních průzkumů jeho rozloha v dobách největší slávy činila řádově 1000 km2 a město bylo svoji rozlohou přibližně stejně velké jako třeba New York City. Další den si můžeme vyhradit na plavbu po jezeře Tonle Lake. V oblasti jezera žijí lidé tradičním venkovským způsobem a prostřednictvím této plavby se můžete lépe seznámit s jejich životem.

Následovat bude celodenní přesun z Kambodži zpět do Thajska, konkrétně do Bangkoku. Díky své centrální poloze slouží Bangkok při cestování po Thajsku jako východisko pro cesty do dalších částí země. Nejdříve se vydáme na sever provincie Kanchanaburi, kde můžeme navštívit národní park Erawan a další zajímavá místa Thajska, jako je například most přes řeku Kwai nebo klášter, kde buddhističtí mniši harmonicky žijí s ochočenými tygry. Zajímavou alternativou je také výprava do oblastí obývaných horskými kmeny v provincii Chiang Mai.

V Thajsku je velmi krásné moře a spousta nádherných přírodních pláží a když už jste jednou v Thajsku, několikadenní pobyt u moře na závěr je určitě příjemnou tečkou. Ze severního Thajska se proto přesuneme opět do Bangkoku, který si prohlédneme a večer se vydáme nočním autobusem do města Krabi. Krabi je východisko pro návštěvu některých nejkrásnějších pláží celého Thajska. Cestování po Thajsku zakončíme opět v Bangkoku.

bannery vpravo