Cestování Tchajwan

Cestování Tchajwan

Tchajwan_dovolena

 

Tchajwan pro nás zůstává zatím poměrně neznámou zemí, o které většina lidí ví hlavně v souvislosti s politickými útoky ze strany Čínské lidové republiky. Přitom Tchajwan, tato kapitalistická Čína, neboli také ostrov Formosa (z portugalštiny „Krásný ostrov“) určitě stojí za návštěvu. Tato hospodářsky vysoce vyspělá země srovnatelná se západní Evropou, je proslulá mimo jiné svým velmi přátelským lidem. Tchajwanci se pravidelně umísťují na jednom z předních míst žebříčků nejvíce přátelských národů světa.

Exotická dovolená Tchajwan

Po příletu do hlavního města Taipei si kupte Easy Card – permanentku na veřejnou dopravu, která Vám ušetří spoustu času i peněz. Taipei není žádné městečko, kde zvládnete všechno projít pěšky, ale metropole s více než osmi miliony obyvatel (tj. v Evropě by jí co do velikosti mohl konkurovat pouze Londýn a Paříž). Městská hromadná doprava (systém MRT) je zde velmi efektivní, moderní a levná a při přeprava po tomto velkoměstě ji rozhodně budete potřebovat. Mezi atrakcemi hlavního města stojí za zmínku mrakodrap 101, který byl po určitou dobu dokonce nejvyšší budovou světa. Najdeme zde však i řadu památek (např. chrámů) a zajímavé je město i jen samo o sobě – jako moderní, v naší části světa málo známá pulzující metropole.

Vzhledem k nevelké rozloze ostrova (ačkoliv zde žije více než dvakrát více obyvatel než v ČR, rozlohou je Tchajwan ve srovnání s naší zemí ani ne poloviční) není cestování po Tchajwanu časově příliš náročné. Po prvním seznámení s hlavním městem se vydáte na menší okruh. Nejprve pojedete k jezeru Sun Moon Lake, které se nachází v horách středního Tchajwanu. Poté se vydáte dále směrem na jih do druhého největšího města Kaohsiung. O den později navštívíte národní park Kenting na nejjižnějším cípu Tchajwanu, který se vyznačuje krásným korálovým pobřežím a můžete zde strávit také nějaký čas na pláži u moře.

Z parku Kenting se vydáte na 170 km dlouhou cestu zpět na sever ostrova po východním pobřeží, kde je velmi krásná příroda. Jedním z nejhezčích národních parků v severní části ostrova je Taroko s jeskyněmi a vodopády. Poté se vrátíte opět do hlavního města Taipei.

bannery vpravo