Cestování Srí Lanka

Cestování Srí Lanka

Sri_lanka

Exotická dovolená na Srí Lance je správnou volbou pro ty, kteří chtějí vidět a zažít všechno bez zdlouhavého kodrcání autobusy a bez nákladných vnitrostátních přeletů. Cestování po Srí Lance vám na velmi malém území poskytne širokou škálu "exotických lákadel“. Z džungle na pláž je to kousek, z pláže k památkám také a od památek do nefalšované exotické metropole jakbysmet. Exotická dovolená na Srí Lance to je také vynikající exotická kuchyně, směs nejrůznějších kultur, náboženství atd. S trochou nadsázky bychom mohli Srí Lanku charakterizovat také jako Indii v „user friendly“ balení.

Exotická dovolená Srí Lanka

Cestování po Srí Lance zahájíte nejspíš příletem do Colomba. Zde vás čeká jednodenní aklimatizace strávená právě prohlídkou hlavního města Srí Lanky, které sice není možná tak fascinující jako některé jiné asijské metropole, ale za prohlídku rozhodně stojí. Srí Lanka je země slonů, a proto se z Colomba se přesunete na místo, jaké v takovém rozsahu jen tak někde nenajdete – jedná se o sloní útulek Pinnawala, který se pyšní tím, že zde mají největší stádo slonů chovaných v zajetí – v roce 2011 zde žilo 88 slonů.

Ze sloního útulku je to jen asi 40 km do druhého největšího města Srí Lanky – Kandy. Kandy slouží především jako východisko do míst tzv. kulturního trojúhelníku Srí Lanky. Míst, kam si z Kandy můžete udělat krátké výlety je více. Milovníky buddhistických památek zaujme například Anuradhapura, což bylo před více než 2000 lety hlavní město Srí Lanky.

Během cestování po Srí Lance nezapomeneme na to, že Srí Lanka nebo také Cejlon je jedním z hlavních producentů čaje, proto se po prohlídce památek vydáte do Nuwara Eliya, centra „čajového“ regionu. Zdejší krajina se zelenými čajovými poli a vodopády, která je velkou část roku zahalena do mlhy, působí ve spojení s ochutnávkami kvalitního čaje velmi uklidňujícím dojmem. A protože odpočinku a relaxace není nikdy dost, vydáte se z čajového regionu přímo na některou z nádherných pláží. V jižní části ostrova (a konec konců na celé Srí Lance), kde se právě nacházíte, je výběr velký – mezi nejhezčí pláže patří například Marakolliya, Arugam Bay nebo Mirissa. Následuje návrat do Colomba.

bannery vpravo