Cestování severní Kypr

Cestování Severní Kypr

Cestovani_severni_kypr

 

Exotická dovolená na Kypru je mezi Čechy a Moravany poměrně oblíbená. Pod jménem Kypr si však drtivá většina lidí vybaví Kypr jižní, tj. Kypr řecký. I když se v poslední době situace trošku mění, cestování po severním Kypru je dosud málo obvyklé. Stále to vypadá, jako by na severu Kypru byla jen poušť bez života – zkrátka šedivý flek na mapě, který jako by měl zákaz na existenci. Ten zákaz na existenci se podařilo prosadit Řecku prostřednictvím jeho ne právě ušlechtilé politiky v rámci EU. A protože ostatní členské země Evropské Unie chtějí klid a nemají náladu na různá veta, odvetné akce a jiné komplikace ze strany Řecka a nyní i jižního Kypru, který je rovněž členem EU, tak zkrátka severní Kypr jakoby neexistoval. V povědomí veřejnosti se udržuje jakási báje o hodných Řecích a zlé turecké armádě, která okupuje sever ostrova. To je však opravdu jen báje, která má do pravdy daleko.

Exotická dovolená Severní Kypr

Všechno zlé je však pro něco dobré. Díky izolaci severního Kypru byla v severní části tohoto krásného ostrova ztlumena expanze turistického průmyslu a v důsledku toho byla dosud značná část pláží severního Kypru ušetřena všeobecného betonování. Severní Kypr je malá země s krásnými panenskými plážemi pokrytými bílým pískem a obklopenými krásnými horami. Zkrátka ideální místo pro letní pobyt u moře. K vidění tam toho je také dost, ale vzhledem k malé rozloze je to spíše na pár výletů než dlouhé cestování.

Vydejte se proto s naší pomocí na severní Kypr dříve, než bude docela zglobalizován stejně jako Kypr jižní. Nejhezčí pláže a nejautentičtější atmosféru naleznete zejména v jeho nejsevernějším cípu – na poloostrově Dipkarpaz. Zajistíme vám pobyt s takovým koupáním v moři, jaké byste jinde v Evropě těžko hledali. A samozřejmě nějaké cestování k tomu. Severní Kypr je slušná, přátelská a pohodová země s tureckou kulturou, ale ve srovnání se samotným Tureckem působí o něco evropštěji.

 

bannery vpravo