Cestování Salvador a Nikaragua

Cestování Salvador a Nikaragua

Salvador_cestovani

 

V našem přehledu zemí je zahrnuta exotická dovolená v Salvadoru, ale Nikaragua se nám do seznamu už nevešla. Jelikož však samotné cestování po Salvadoru se dá stihnout poměrně rychle a Nikaragua hned vedle, spojili jsme v následujícím itineráři obě země dohromady.

Exotická dovolená Salvador a Nikaragua

Z časových důvodů pro tentokrát vynecháme východní část Salvadoru. Po příletu do hlavního města San Salvador, kde své cestování po Salvadoru a Nikaragui zahájíte, si nechte jeden den na aklimatizaci. Rozdíl mezi hlavním městem a venkovskými oblastmi je - jako v mnoha dalších rozvojových zemích - značný. Z hlavního města pojedete do cca 50 km vzdáleného Suchitota, které patří mezi nejkrásnější města v Salvadoru a je známé svojí koloniální architekturou. Odsud se přesunete na západ k půvabnému jezeru Lago Coatepeque. Po odpočinku u jezera se můžete vydat na 35 km dlouhý okruh po horských vesnicích nazvaný Ruta de las Flores.

Další den bude následovat trek v národním parku Parque Imposible plném bujném vegetace, který patří k nejlepším místům na pozorování divokých zvířat v Salvadoru. Odsud vás čeká zhruba hodinová cesta směrem na jih do Barra de Santiago na pobřeží moře. Místo leží v chráněné krajinné oblasti a její přírodní pláže, na které ještě nedorazil masový turistický ruchu, jsou ideální pro koupání, surfování i rybaření.

Až se mořských radovánek nabažíte, přesunete se po silnici lemované krásnými plážemi a malými vesnicemi do San Salvadoru, odkud poletíte do Managuy, hlavního města Nikaraguy. První zastávkou po příletu bude půvabné koloniální městečko Granada, které najdete na pobřeží jezera Nicaragua. Uprostřed jezera leží okouzlující krásný Isla de Ometepe, kam si můžete udělat jednodenní výlet. Přivítá vás řev vřešťanů a kromě krásné přírody zde naleznete i kamenné monumenty starých indiánských kultur. Dalším místem, kde strávíte nějaký čas, bude letovisko San Juan del Sur, odkud se pobřežním člunem můžete vydat na průzkum přírodních pláží, kde budete většinou sami. Pokud právě bude období líhnutí mořských želv, doporučujeme noční „safari“ spojené s jejich pozorováním.

A na závěr, jako zlatý hřeb Vaší cesty, vás čeká výlet do skutečného tropického ráje – The Corn Islands.

bannery vpravo