Cestování Peru

Cestování Peru

Cestovani_peru

Vidět Machu Picchu a zemřít – i tak by se dalo stručně vyjádřit to, že exotická dovolená v Peru je něco, co byste si neměli nechat ujít. Peru je velká – svoji rozlohou konkrétně 20. největší na světě - a velmi pestrá země. Peru určitě patří mezi země, které nelze procestovat během jediné dovolené. Předpokládejme, že budete mít na cestování po Peru omezený čas – třeba dva nebo tři týdny. V takovém případě se hned po příletu do Limy přesunete (buď letecky nebo nočním autobusem) do Cuzca, centra oblasti, která nás bude nejvíc zajímat.

Exotická dovolená Peru

Cuzco, sedmé největší město Peru, je samo o sobě velmi zajímavé a po jeho prohlídce jej využijete jako základnu pro dvě největší akce v rámci svého cestování po Peru. Nejprve si odsud asi na 3 až 4 dny „odskočíte“ do Manu Biosphere Reserve, která by se dala přiřadit k peruánské části Amazonie a zdejší deštný prales patří mezi nejlepší místa na pozorování zvířat v Jižní Americe. Měřeno počtem kilometrů leží Amazonie vlastně „kousek“ od Cuzca. Po návratu do Cuzca vás bude čekat další pěkný výlet (2-3 dny), a sice trek na Machu Picchu.

V průběhu dalšího cestování po Peru se budete přesouvat hlavně dálkovými autobusy, které jsou v Peru velmi pohodlné a levné. Nejdříve zamíříte směrem k hranicím s Bolívií – k legendárnímu jezeru Titicaca. Navštívíte bájné Tihuanaco, o jehož stáří se dosud spekuluje, i jiné fascinující památky. Další zajímavou atrakcí jezera Titicaca jsou plovoucí ostrovy, na nichž žije velmi zvláštní domorodé obyvatelstvo.

Od jezera Titicaca se vydáte na cestu směrem do Limy. Na této cestě vás čekají další tři nesmírně zajímavé zastávky – koloniální město Arequipa, odkud vyrazíte na trek do nejhlubšího kaňonu na světě – do Colca Canyonu; dále obří obrazce na pouštní planině Nazca, které jsou dílem neznámé dávné civilizace a lze je pro jejich velké rozměry pozorovat pouze z letadla a konečně národní park Pisco Paracas – ideální místo na pozorování tučňáků a další přímořské fauny.

Z Paracasu pojedete přímo do Limy a odsud poletíte zpět domů.

bannery vpravo