Cestování Panama

Cestování Panama

Cestovani_panama

 

Ať již se na cestování po Panamě vydáte v rámci nějaké cesty po střední Americe nebo věnujete celou svoji exotickou dovolenou Panamě, připravíme vám a kompletně zařídíme nádhernou dovolenou na míru.

Exotická dovolená Panama

Středoamerická Panama je malá země – má téměř stejnou rozlohu jako Česká republika. Cestování po Panamě je tudíž nenáročné a obejde se bez nákladných přeletů. Nevelké území Panamy je navíc pro cestovatele velmi zajímavé a atraktivní. Panama City vám více než kterékoliv jiné středoamerické město připomene města v USA. Ve stínu mrakodrapů však najdete i místa, která si zachovala svůj latinskoamerický styl života. Za shlédnutí stojí čtvrť Casco Viejo s koloniální architekturou i ostrůvek Isla Taboga, kam se dostanete lodí, a také slavný Panamský průplav včetně muzea. A opravdu velké fandy Panamského průplavu jistě zaujme možnost výletu lodí průplavem.

Z Panama City se vydáme asi 120 km směrem na západ do nadmořské výšky kolem 1000 m, kde leží El Valle de Antón obklopené nádhernou přírodou s bujnou vegetací. Můžete zde navštívit domorodý trh s řemesly a pak se vydat na některý trek do okolní přírody. Z El Valle de Antón se přesunete na nádhernou přírodní pláž Las Lajas, která patří mezi nejhezčí v Panamě a leží asi 10 km jižně od silnice směrem na druhé největší panamské město - David. Ačkoliv se objevily plány na výstavbu přímořského „resortu“, zatím se tak naštěstí nestalo a tak je dost možné, že budete mít tuto nádhernou pláž téměř celou pro sebe. A po pláži se vydejme znovu do hor. Zhruba 40 km severně od města David leží sympatické horské městečko Boquete, které je přímo ideální pro milovníky horských treků. Navíc zde můžete navštívit kávové plantáže a koupit si opravdu prvotřídní kávu. Městečko lze rovněž využít jako východisko pro výlety do národních parků Volcán Barú (nejvyšší hora Panamy) a Cerra Punta.

 

bannery vpravo