Cestování ostatní země Asie

Cestování ostatní Asie

Jordansko

Asie je největší a zřejmě i nejpestřejší světadíl a tudíž se nám v našem seznamu nemohlo podařit pokrýt všechny zajímavé země tohoto kontinentu. Samostatnou sekci zde má 20 vybraných cestovatelsky zajímavých zemí, ale řada dalších se nám do tohoto seznamu nevešla. Pro tentokrát jsme Vám z kategorie „ostatní Asie“ vybrali cestu po Jordánsku:

Cestování Jordánsko

Cestu po Jordánsku zahájíte v hlavním městě Ammanu. V Ammanu můžete navštívit citadelu, archeologické muzeum, římské divadlo nebo si třeba můžete prohlédnout soukromou sbírku aut krále Husejna. Město Amman patří k prokázaně nejdéle souvisle obývaným sídlům na naši planetě. Odhaduje se, že bylo založeno někdy kolem roku 7000 př.n.l. Zároveň se jedná o nejvíce prosperující arabské město s výjimkou měst v ropných emirátech v Perském zálivu. Najdete zde tudíž památky ze všech možných epoch lidských dějin. Z Ammanu si uděláte menší výlet (cca hodina jízdy) do města Džaraš, kde byly v roce 1806 objeveny impozantní a velmi zachovalé ruiny významného antického města Gerasa, které se stalo druhou nejnavštěvovanější památkou Jordánska - hned po Petře.

Další den vyrazíte z Ammanu směrem k hoře Mount Nebo (asi hodina jízdy), která hraje důležitou roli v biblické mytologii. Posléze budete pokračovat do města Madaba známé jako město mozaik. Po prohlídce Madaby se vydáte na nejslavnější místo v Jordánsku – do skalního města Petra, kam dorazíte odpoledne nebo večer. Následujícího dne si prohlédnete světoznámou Petru, jejíž počátky sahají přibližně do roku 800 př.n.l. a z Petry budete pokračovat krásnou pouštní krajinou – Měsíčním údolím až do Wadi Rum, místa, které si člověk dokáže představit jako dějiště těch nejfantastičtějších příběhů. Mimo jiné zde měl svůj tábor Lawrence z Arábie a natáčel se zde i stejnojmenný slavný film s Peterem O´Toolem. Byla by škoda v této poušti nestrávit noc, a proto vás čeká přenocování v beduínském stanu.

Dalším cílem cesty bude Mrtvé moře ležící na hranicí s Izraelem. U Mrtvého moře strávíte celý den a posléze se opět vrátíte do hlavního města Ammanu.

 

bannery vpravo