Cestování Nový Zéland

Cestování Nový Zéland

Cestovani_novy_zeland

Jako v případě všech zemí, tak i u cestování po Novém Zélandě existuje řada zajímavých variant a my vám rádi ušijeme na míru tu, která vám bude vyhovovat nejvíce tak, aby se vaše exotická dovolená na Novém Zélandě opravdu povedla. Nový Zéland je nesmírně rozmanitá země a na poměrně malé rozloze zde najdete nejrůznější typy přírodních krajin. Málokterá hospodářsky vyspělá země má tak dobře zachovalé životní prostředí jako právě Nový Zéland. Nový Zéland je země plná zeleně obklopené lákavým mořem. Není náhoda, že právě zde se natáčela slavná filmová trilogie Pán prstenu, kde důležitou roli hrají čarokrásné a romantické krajiny archetypální Středozemě. Při cestování po Novém Zélandě je všechny najdete.

Exotická dovolená Nový Zéland

Cestování po Novém Zélandě zahájíte v nejsevernější části severního ostrova – Northland, kde panuje teplé podnebí. Zde si užijete krásných pláží, písečných dun a všeho, co souvisí s mořem. Další zastávkou na severním ostrově bude Rotorua – místo proslulé svou geotermální aktivitou a gejzíry. Odtud se přesunete do města Napier na pobřeží Hawkeova zálivu. Napier je proslulý zejména díky značnému počtu architektonických památek ve stylu Art Deco (což je meziválečný architektonický styl, ve kterém byl postaven například pražský palác Adria), za nějž město „vděčí“ zemětřesení, které v roce 1931 zlikvidovalo většinu města a nové stavby byly stavěny právě ve stylu Art Deco.

Poslední velkou zastávkou na severním ostrově bude hlavní město Wellington, odkud se přesunete na jižní ostrov, konkrétně na jedno z nejkrásnějších míst Nového Zélandu – Nelson a Golden Bay s krásnými plážemi a parkem Abel Tasman. Nádhernou přírodou budete při cestování po Novém Zélandě pokračovat i dále – při cestě po Západním pobřeží. Zde leží také nejvyšší hora Nového Zélandu – Aoraki/Mount Cook (3724 m.n.m), která se majestátně tyčí na modrými jezery. Ještě dále na jih leží Queenstown rovněž obklopený nádhernými horami, který se stal centrem nejrůznějších „outdoorových“ aktivit. To vše naleznete rovněž na vaší poslední zastávce – Fiordlandu – kde si vaši paletu zážitků nezapomeňte rozšířit o plavbu – třeba na kajaku nebo alespoň výletní lodí.

bannery vpravo