Cestování Nepál

Cestování Nepál

Nepal_dovolena

 

Exotická dovolená v Nepálu je správnou volbou zejména pro milovníky hor, ale to je asi zbytečné připomínat … Náš následující itinerář si ale klade za cíl představit vám Nepál jako mnohem pestřejší zemi než jen jako základní tábor k nějakému výstupu. Během svého cestování po Nepálu se těšte na památky, zajímavou kulturu, džungli … na a samozřejmě hory.

Exotická dovolená Nepál

Cestování po Nepálu začnete v hlavním městě Káthmandú, ze kterého se v poslední době stává rušná metropole, ale stále si uchovalo specifickou atmosféru. Je zde řada především buddhistických památek. Nepál leží mezi Tibetem a Indií a v Kathmandu je prolínání obou kultur velmi patrné. Z Káthmandú se vydáte na posvátné místo pro nepálské hinduisty – Pashupatinath na břehu řeky Bagmati, kde je spousta chrámů a ašrámů. Hinduisté zde provádí kremaci svých zemřelých pod širým nebem.

Další zastávkou během vašeho cestování po Nepálu bude městečko Bhaktapur, které je prototypem nepálského města, jež dosud nebylo výrazně zasaženo civilizací. Dalším městečkem, které si zachovalo atmosféru dávných dob a které byste neměli vynechat, je Bandipur. Odsud se přesunete do druhého největšího města Nepálu, do Pokhary, která je hlavním nepálským turistickým centrem a nabízí svým návštěvníkům vše, kvůli čemu se do Nepálu jezdí od treků do hor přes paragliding až po meditace. Ve vzdálenosti do cca 50 km od Pokhary leží tři z deseti nejvyšších vrcholů světa, a proto Pokhara rovněž slouží jako ideální základna pro horolezecké treky. A jelikož by byl hřích navštívit Nepál a nepřiblížit se nějaké osmitisícovce, vydáte se na Annapurnu – konkrétně do její blízkosti. Svahy vedoucí na Annapurnu (8091 m.n.m.) patří k nejhezčím v Nepálu a jsou plné bujné vegetace. Můžete si udělat kratší trek na vyhlídku Poon Hill a nebo několikadenní trek na Annapurna Sanctuary ve výšce přes 4000 m.n.m.

Další místo, které během vašeho cestování po Nepálu navštívíte bude velmi odlišné – zavítáte totiž do džungle – konkrétně do národního parku Chitwan. Nejenže si zde můžete zajezdit na slonovi, ale téměř určitě zde uvidíte nosorožce, opice, krokodýly, různé druhy jelenů a ptáků a budete-li mít velké štěstí, tak možná i tygra.

bannery vpravo