Cestování Mongolsko

 

Cestování Mongolsko

Cestovani_mongolsko

 

Že vám exotická dovolená v Mongolsku přijde jako zvláštní nápad? Zvláštní nápad to možná je, ale špatný nápad to podle nás rozhodně není. Mongolsko je velmi specifická země s řadou zvláštních půvabů. Pravda, nic pro milovníky plážové kultury … ale cestování po Mongolsku vám absenci moře jistě vynahradí. Mongolsko bývala kdysi obrovská říše, jejíž nemilosrdní válečníci žijící více na koních než na zemi ovládli polovinu Asie a jeden čas sahaly hranice jejich říše až do Evropy. Kdo by to do těch dobrácky vyhlížejících Mongolů, kteří se dnes počtem obyvatel řadí takřka k miniaturním národům, řekl? Třeba tomu při svém cestování po Mongolsku přijdete na kloub.

Exotická dovolená Mongolsko

Vydejte se s námi na velký okruh cestování po Mongolsku. Po kratší prohlídce hlavního města Ulanbátáru se vydáte směrem na jih Mongolska do pouště Gobi, kde na vás čekají pohádkově vyhlížející skalní útvary Baga Gazryn Chuluu a ruiny kláštera Süm Khökh Burd. Budete pokračovat dále jižním směrem a cestou se zastavíte v Ulaan Suvraga, což je pouštní oblast s barevnými skalami. Úplně jiná krajina vás čeká v nejjižnější části okruhu – neméně pohádkový ledový kaňon Yolyn Am.

Odtud budete v cestování po Mongolsku pokračovat směrem na západ a i další zastávka bude ve stylu poušť stokrát, pokaždé jinak. Za obří písečné duny v Khongoryn Els by se nemusela stydět ani Sahara. Dále se bude vaše cesta ubírat severním směrem. Bayanzag, který trošku připomíná zmenšené americké Monument Valley, je proslulý jako naleziště ostatků dinosaurů. Další zastávkou při cestě na sever Mongolska bude pouštní klášter Ongiin Khiid, kde můžete pro zpestření absolvovat trek na velbloudovi.

Při další cestě se ráz krajiny začne měnit a postupně opustíte poušť Gobi. Zajímavý je nejstarší klášter v Mongolsku Erdene Zuu založený v roce 1586. Dále trasa pokračuje severozápadním směrem až k jezeru Terkhiin Tsagaan, které nabízí spoustu příležitostí k rybaření, jízdě na koní a k zajímavým trekům. Můžete se tam i vykoupat. Nejsevernějším místem na vaší cestě bude další nádherné jezero – Khövsgöl, kde již je příroda mnohem zelenější. Na zpáteční cestě do hlavního města Mongolska Ulánbátaru nevynechejte architektonický skvost – klášter Amarbayasgalant.

bannery vpravo