Cestování Mexiko

 

Cestování Mexiko

Mexiko

Teotihuacan, krásné karibské pláže, nejrůznější tortilly, tacos, tamalis a další ostré pochoutky mexické kuchyně, Mariachi se svými utahanými, ale přesto tak nějak nakažlivými songy, mayské památky v džungli … to je exotická dovolená v Mexiku. Mexiko – to je jedno z písmen pomyslné základní abecedy nezávislého cestování. Mexiko – to je země, kam často odjíždí hrdinové amerických filmů, aby alespoň na chvíli unikli z přeorganizovaného Západního světa a aby děj dostal nový impulz a spád … .

Exotická dovolená Mexiko

V době psaní tohoto itineráře (v roce 2015) vězelo Mexiko hluboko v marasmu způsobeném neuvěřitelnou brutalitou drogových kartelů. Z toho důvodu se z někdejšího mexického ráje pro nezávislé cestovatele stala tak trochu problémová země. Násilí, kterým tato nejodpudivější sorta podsvětí beztrestně ničí tuto krásnou zemi, jsou však výrazně regionální. V některých oblastech Mexika narkomafie aktivní není a mezi tyto oblasti naštěstí patří některé nejkrásnější a nejzajímavější regiony Mexika. Následující trasa cestování po Mexiku je tudíž stejně bezpečná jako cestování po jiných zemích Latinské Ameriky.

Cestování po Mexiku zahájíte v jednom z největších měst světa – v Mexiku City. Atrakcí číslo jedna je zde samozřejmě Teotihuacan s nejslavnějšími aztéckými pyramidami. Jsou zde rovněž skvělá muzea a spousta dalších zajímavých míst. Město má navíc výraznou atmosféru – zkrátka je to určitě místo, kde při návštěvě Mexika musíte strávit pár dní. Odsud vyrazíte směrem na jih do státu Oaxaca, kde nesmíte vynechat slavné ruiny města Monte Albán. Poté navštívíte několik domorodých trhů a některé méně známé ruiny v okolí Oaxacy.

Další zastávkou vaší exotické dovolené v Mexiku bude koloniální město San Cristóbal de las Casas ve státě Chiapas. Po prohlídce tohoto velmi příjemného městečka navštívíte také zajímavé mayské vesnice v jeho okolí. Ze San Cristobal de las Casas se vydáte severovýchodním směrem do ruin legendárního mayského města Palenque. Nedaleko od Palenque leží další, méně známé a přitom romantické ruiny Yaxchilan a Bonampak.

Posledním místem vašeho cestování po Mexiku bude poloostrov Yucatan. Nejdříve se můžete těšit na potápění na ostrově Cozumel. Pro pobyt u Karibského moře doporučujeme některé uvolněnější přímořské letovisko jako je například Isla Mujeres. Odpočatí od moře si vychutnáte poslední dvě zajímavá místa vaší cesty po Mexiku – slavné a tajemné ruiny Chichén Itza a pohádkově krásný závrt krasového původu Cenotes.

bannery vpravo