Cestování Maroko

Cestování Maroko

Maroko

 

Exotická dovolená v Maroku je pro nás, Evropany, jednou z nejbližších příležitostí jak okusit opravdovou exotiku (a neriskovat život). Cestování po Maroku vás zavede do míst se zajímavou a velmi odlišnou kulturou, poznáte různorodé a fascinující tváře největší pouště světa – Sahary, dostanete se do pohoří Atlas, uvidíte krásné památky a ochutnáte výbornou exotickou kuchyni. To všechno a mnohem více je Maroko.

Exotická dovolená Maroko

Nejpravděpodobnějším místem, kde poprvé vstoupíte na půdu Maroka a tudíž i výchozím bodem vašeho cestování po Maroku, bude letiště v Casablance. Casablanca je dynamické, moderní (na severoafrické poměry) velkoměsto, které je zajímavé právě jako arabská metropole. Z památek stojí za pozornost zejména mešita Hassana II., která je sedmou největší stavbou tohoto typu na světě.

Další zastávkou při vašem cestování po Maroku bude jiné velké marocké město – Marakéš, která nabízí vše, co turista od Maroka očekává. Marakéš je velmi stylová byť trochu moc turistická a zároveň vám poslouží jako základna pro výlety do dalších míst Maroka – například do města Essaouira s působivou atmosférou, které leží na pobřeží Atlantského oceánu. Druhého dne se z Marakéše vydáte na třídenní „tour“ Saharou. Pojedete na východ směrem k pohoří Atlas, kde také první noc přespíte. Pohoří Atlas má velmi nezaměnitelný vzhled a celkový dojem pomáhají dotvářet berberské vesničky. Klasickou písečnou Saharu během vašeho cestování po Maroku navštívíte v údolí Draa, kde se projedete na velbloudu a posléze přenocujete pod saharskou noční oblohou ve stanu v bezprostřední blízkosti písečných dun.

Odsud se vydáte směrem na sever do města Fes. Zážitkem je již samotná cesta vedoucí centrálním marockým údolím. Po prohlídce Fesu vyrazíte opět na západ - do krásného modrého městečka Chefchaouen. To, proč stavitelé a obyvatelé města upřednostňují modrou barvu, nemá jen estetické, ale i praktické důvody – modrá barva totiž odpuzuje komáry.

bannery vpravo