Cestování Malajsie

Cestování Malajsie

Malajsie_dovolena

 

Malajsie patří mezi země, které jsou dokonalým ztělesněním představy tropického ráje. Bezpečná, krásná, zajímavá a plná lákadel všeho druhu – taková je exotická dovolená v Malajsii. Podobně jako je tomu u ostatních zemí regionu jihovýchodní Asie, je cestování po Malajsii velmi příjemné. V dnešní době střetu různých náboženství a kultur je Malajsie cenným případem muslimské země, která ani minimálně nenaplňuje negativní stereotypy, které s ohledem na toto náboženství existují.

Exotická dovolená Malajsie

Malajsie se skládá z poloostrovní a z ostrovní části. V tomto itineráři vám nabízíme cestu po jeho poloostrovní části, kam se můžete bez problémů dostat pozemní dopravou z Thajska.

Hlavní město Kuala Lumpur je výkladní skříní Malajsie, která se jako celek začíná svojí ekonomickou úrovní blížit vyspělým zemím. Z kulturního hlediska je Kuala Lumpur průsečíkem muslimské, čínské a indické kultury. Po čtyřhodinovém cestování po Malajsii z Kuala Lumpur naleznete idylickou krajinu jménem Kameronská vysočina. Nachází se zde čajové plantáže založené anglickými kolonisty a také nádherný mlžný prales. Díky vysoké nadmořské výšce zde panuje velmi příjemné klima.

Z hor se následně přesunete přímo k moři – konkrétně na ostrůvek Pulau Pangkor, kde vláda Malajsie podporuje rozvoj turistické infrastruktury, ale stále zde jsou krásné a s výjimkou víkendů prázdné pláže. Odsud budete pokračovat na další ostrov – Penang, který je přímo nabitý nejrůznějšími památkami a dalšími cestovatelskými atrakcemi. Poté se vydáte směrem na severovýchod. Město Kota Bharu je známé stínovými loutkovými představeními, která vyprávějí hinduistické epické příběhy. Máte-li rádi panenské tropické pláže, přijdete si na své na Perhentských ostrovech, které leží nedaleko od Kota Bharu. Další část cestování po Malajsii bude atrakcí samou o sobě – pojedete tzv. „jungle railway“, tedy vlakem, který jede džunglí. Džungle si užijete do sytosti v národním parku Taman Negara, na jehož území se nachází jeden z nejstarších deštných pralesů světa. Je to skvělé místo pro pozorování divokých zvířat a určitě si zde nechte čas na pořádný trek džunglí. Odsud se vrátíte zpět do Kuala Lumpur.

 

bannery vpravo