Cestování Laos

 

Cestování Laos

Laos

 

Exotická dovolená v Laosu a v dalších zemích tzv. Indočíny splňuje všechny parametry správného exotického cestování a to vše navíc za velmi příznivých cenových podmínek. Kromě opravdových fajnšmekrů asi většina lidí cestujících z České republiky spojí cestování po Laosu s některou sousední zemí – například s Kambodžou, Vietnamem nebo Thajskem. Thajsko patří trochu do jiné „váhové kategorie“, ale s Kambodžou a Vietnamem toho má Laos hodně společného a zároveň se tyto země navzájem dobře doplňují: Vietnam je největší a nejdynamičtější, Kambodža má Angkor Wat a Laos je možná nejvíce "autentický". V případě cestování po Laosu má spojení cesty se sousedními státy ještě jednu výhodu - vyřešíte tím jeden menší nedostatek Laosu - chybějící moře.

Exotická dovolená Laos

Při cestě z Thajska pojedete nejspíše přes pozemní hraniční přechod v Huay Xai. Odsud se vydáte do města Luang Prabang a již samotná cesta bude velkým zážitkem. Poplujete totiž výletní lodí po řece Mekong. Cesta trvá dva dny a opravdu je na co se dívat. Cestou přenocujete v malém městečku Pakbeng. Druhý den odpoledne dorazíte do města Luang Prabang, které patří mezi hlavní cestovatelské atrakce Laosu a jehož historické centrum je zapsáno mezi památky chráněné UNESCO. Jsou zde zajímavé buddhistické chrámy a další pamětihodnosti. Až budete unaveni chozením po památkách, můžete si dát bylinkovou saunu a masáž, kterými je Luang Prabang proslulý.

Dále budete při cestování po Laosu pokračovat již po zemi. Čeká vás náročná asi desetihodinová cesta autobusem do Phonsavanu – cíl však stojí za to, nikoliv samotné město Phonsavan, nýbrž nedaleká tzv. Planina hrnců. Jedná se o klasickou megalitickou památku obrovského rozsahu. Nachází se zde na pět tisíc kamenných těles připomínajících svým tvarem nádoby. Největší z nich váží až šest tun. Jejich stáří ani účel nejsou zcela jasné.

Následovat bude cesta autobusem do města Vang Vieng. Zážitkem je opět již samotná jízda, která vede krásnou krajinou. Odsud se vydáte do hlavního města Laosu - Vientiane, kde stojí za pozornost zejména buddhistické chrámy nebo Národní muzeum. Z Vientiane můžete pokračovat například dále letecky do Kambodže.

bannery vpravo