Cestování Kuba

 

Cestování Kuba

Kuba_dovolena

 

Jestliže vás láká exotická dovolená na Kubě, vydejte se tam co nejdříve. V době psaní tohoto článku (na jaře 2015) probíhá velmi rychlé „oteplování“ ve vztazích mezi USA a Kubou, které byly po půl století nepřáteli na život a na smrt. Což je výborná zpráva pro Kubánce (i pro Američany), ale nepochybně se to odrazí na cestování po Kubě. Kuba přestane být zapomenutou zemí a promítne se to určitě i do cen.

Exotická dovolená Kuba

Po Kubě lze cestovat buď pronajatým autem a nebo veřejnými autobusy. Nejzajímavější místa na Kubě poměrně přijatelným způsobem pokrývá síť moderních autobusů určených hlavně pro turisty. Přiletíte do Havany, která patří zároveň mezi největší cestovatelské atrakce Kuby. Atmosféra spojující bývalé město „amerického“ typu s půvabným i když chátrajícím koloniálním centrem a s kubánským životním stylem - to vše okořeněno kubánským „komunismem“ - z ní činí zajímavý a originální atraktivní cíl.

Po prohlídce Havany pojedete cca 3 hodiny do Viňales, což je městečko ležící uprostřed krásné přírody. Kolem Viňales se rozkládají tabákové plantáže a hory Mojotes – ideální místo pro velmi hezké a zajímavé treky. Viňales můžete použít jako východisko pro výlet na západ Kuby, do Maria La Gorda, kde si užijete koupání a případně i potápění v krásném moři na pomezí Mexického zálivu a Karibského moře. Maria La Gorda dosud nebyla výrazněji zasažena turistickým ruchem.

Až se do sytosti nabažíte moře, vrátíte se do zpět do Viňales, kde si můžete udělat ještě jeden trek do nádherné okolní přírody předtím, než se vydáte na další cestování po Kubě. Nejdříve přijedete do města Cienfuegos, které je proslulé svojí koloniální architekturou, ovšem z francouzské éry. Zdejší památky jsou pod ochranou UNESCO. Vaší další zastávkou na cestování po Kubě bude město Trinidad. Přes den si můžete udělat trek do okolní přírody a večer si můžete užít živou hudbu a zatancovat si salsu v historickém centru města. Z Trinidadu se přesunete do Camaguey a dále do půvabného městečka Bayamo na úpatí Sierra Maestra.

Kousek od Bayama leží Santiago de Cuba, druhé největší město na Kubě. Santiago de Cuba bývá považováno za nejexotičtější město na Kubě a zároveň za jedno z nejmalebnějších zdejších měst. První evropští osadníci se zde usídlili již počátkem 16. století. Místní obyvatelé jsou tvořeni pestrou směsicí ras a národů a totéž se promítá i do místní architektury. Santiago de Cuba je také městem karnevalů a kolébkou kubánské hudby. Ze Santiaga se přepravíte zpět do Havany a odtud domů.

bannery vpravo