Cestování Kostarika

Cestování Kostarika

Kostarika_cestovani

Kostarika je oprávněně považována za Švýcarsko střední Ameriky. To s sebou pro cestování po Kostarice přináší výhody (Kostarika je bezpečná země se slušnou úrovní služeb) ale i nevýhody (vyšší ceny). Kostarika je – na rozdíl od řady jiných zemí Latinské Ameriky – právě díky celkové dobré úrovni a vysoké bezpečnosti - vhodná pro cestování pronajatým autem i pro nepříliš dobrodružné povahy. Exotická dovolená v Kostarice splní určitě všechny vaše představy. Jedinou nevýhodou jsou relativně dražší letenky do této části světa.

 

Exotická dovolená Kostarika

Navzdory malé rozloze Kostariky i zde vám můžeme nabídnout řadu variant cestování. Toto je jedna z nich: Cestování po Kostarice zahájíte v hlavním městě San Jose. San José není místem, kvůli kterému se do Kostariky jezdí - exotická dovolená v Kostarice to jsou především národní parky, koupání a surfování v moři - ale přesto stojí za to zde strávit nějaký čas. Právě tady totiž asi nejlépe poznáte skutečnou kostarickou kulturu i životní styl jejích obyvatel. Z hlavního města Kostariky se vydáte na sever, do města La Fortuna, které je východiskem pro treky na úpatí sopky Volcán Arenal. Zhruba od roku 1500 do roku 1968 byla tato sopka obklopena úrodnou krajinou. V roce 1968 však přišel obrovský výbuch, který zdevastoval celou oblast a od té doby je sopka téměř permanentně mírně aktivní.

Od Volcán Arenal se částečně po souši a částečně přes vodu (přes Laguna de Arenal) dopravíte do Monteverde. Zdejší přírodní rezervace Reserva Biológica Bosque Nuboso Monteverde je proslulá zejména výskytem plachého ptáka kvesala.

Kostarika však nenabízí jen krásné přírodní parky ale také skvělé pláže. Severně od města Nicoya leží Playa Tamarindo, proslulé centrum surfařů. Krásná je také přírodní pláž Playa Grande, která je pozoruhodná tím, že zde kladou vejce mořské želvy. Na další skvělé pláže narazíte při cestě na jih – za návštěvu stojí zejména Playa Samara a Playa Santa Teresa. Cestou zpátky do San José se můžete zastavit a pobavit v příjemně uvolněném městečku Montezuma.

 

bannery vpravo