Cestování Jižní Korea

Cestování Jižní Korea

Cestovani_jizni_-korea

Cestování Jižní Korea: Příklad toho, jak by mohlo vypadat vaše cestování po Jižní Koreji naleznete v níže uvedeném textu Exotická dovolená Jižní Korea. Rádi Vám připravíme itinerář přímo šitý na míru.

Exotická dovolená Jižní Korea

Cestování po Jižní Koreji nejčastěji začíná v Soulu – ostatně ani moc jiných možností není. Jediným pozemním sousedem země je bizarní říše, která si říká KLDR a ze které asi v nejbližší budoucnosti do Jižní Koreje nepřijedete. Naprostá většina mezikontinentálních letů do Jižní Koreje míří pochopitelně do Soulu – přesněji do města Incheon, které patří do metropolitní oblasti Soulu, ačkoliv má samo pět milionů obyvatel. Supermoderní mezinárodní letiště Incheon se nachází na ostrově, ročně odbaví téměř 50 milionů cestujících a patří tak mezi největší letiště na světě. Soul je obrovská megalopole, kde si každý najde něco zajímavého.

Ze Soulu si uděláte jednodenní výlet do demilitarizované zóny na hranicích se Severní Koreou, což je poněkud zvláštní ale rozhodně zajímavé místo. Ze Soulu se poté vydejte do Gagneungu, v jehož blízikosti leží jedny z nejznámějších pláží země. Dalšími zastávkami bude město Andong (které je významným kulturním střediskem Jižní Koreje) a historická města Gyeongju a Gwangju. Odsud budete pokračovat do přímořského národního parku Dadohae Haesang, který tvoří více než 1700 ostrovů. Určitě nevynechejte ostrov Hongdo s nádhernými útesy a zalesněnými kopci. Najdete zde i příjemné koupání – například na pláži Samcheok. Za návštěvu stojí také ostrov Ulleungdo, jemuž vévodí vyhaslá sopka.

Ostrovy leží zcela na jihozápadě Korejského poloostrova a budou tedy na vaší trase nejvzdálenějšími místem od Soulu. Na zpáteční cestě do Soulu se zastavíte ještě v městě Bueyo, které bývalo v minulosti hlavním městem říše Baekje, což bylo jedno ze tří království staré Koreje. Dnes je to poměrně klidné město, kde si můžete prohlédnout památky a zažít běžný život v Jižní Koreji. Odsud se vrátíte opět do dynamického moderního Soulu.

bannery vpravo