Cestování Kolumbie

Cestování Kolumbie

Kolumbie

Cestování Kolumbie: Itinerář uvedený v následujícím textu Exotická dovolená Kolumbie obsahuje jednu z variant cestování po Kolumbii, máme však pro vás i řadu dalších možností.

Exotická dovolená Kolumbie

Svoji cestu po Kolumbii zahájíte v Bogotě. Nejzajímavější čtvrtí Bogoty je La Candelaria, půvabné historické centrum. Nachází se zde spousta muzeí a dalších historických budov a také většina penzionů pro nezávislé cestovatele.

Při cestování po Kolumbii nesmíme zapomenout na krásné moře, kterým se může Kolumbie pochlubit. Po prohlídce Bogoty se proto přesunete na pobřeží Karibského moře – konkrétně do Santa Marty, která sama o sobě nestojí příliš za zmínku – je podobná jako spousta jiných turistických přímořských center. Vy se zde ovšem (pokud samozřejmě nebudete chtít) příliš nezdržíte a budete pokračovat do národního parku Tayrona, kde najdete ten pravý tropický ráj s nádhernými plážemi. Dalším místem, kam se ze Santa Marty můžete vypravit, je ztracené město Ciudad Perdida, přezdívané také nové Machu Picchu, které bylo objeveno teprve v roce 1972. Jediným způsobem, jak se do města dostat, je prostřednictvím poměrně náročného a dobrodružného 5-6 denního treku (52 km).

Ať již se pro návštěvu Ciudad Perdida rozhodnete nebo ne, po návratu do Santa Marty budete pokračovat do Cartageny, jednoho z nejhezčích měst Kolumbie. Leží asi čtyři hodiny jízdy autobusem západně od Santa Marty. A pokud máte chuť ještě na jeden opravdový karibský ráj, můžete si udělat z Cartageny jednodenní výlet motorovým člunem na ostrov Isla de Baru. Místní pláž Playa Blanca je opravdu okouzlující.

A jelikož Kolumbie je také zemí výborné kávy sluší se navštívit Eje Cafetero – kávový trojúhelník. Návštěvu této oblasti můžete začít v rozkošném městečku Salento. Ze Salenta si udělejte pěší trek na kávovou plantáž s pražírnou Finca Las Brisas.

Závěrem svého cestování po Kolumbii (před návratem do Bogoty) vás čeká jedno z největších kolumbijských měst Medellín. Město je velmi moderní. Jako jediné kolumbijské město má metro a součástí městské hromadné dopravy je také futuristicky působící nadzemní lanová dráha. Medellín býval sídlem hlavního drogového gangu, tzv. Medellínského kartelu, a bylo to velmi nebezpečné město. Svět je plný paradoxů a jedním z těchto paradoxů je, že Medellín vděčí za svoji modernost a prosperitu z velké části právě drogovému kartelu a jeho „špinavým“ penězům z prodeje drog.

bannery vpravo