Cestování Kanada

Cestování Kanada

Kanada_cestovani

Když se řekne exotická dovolená, Kanada jistě nebude zemí, která většinu z nás napadne. Pod exotickým cestováním si většinou představíme něco jako palmy, džungli, rákosové vesničky, pláže se sněhobílým pískem nebo antilopy. Nic z toho při cestování po Kanadě pochopitelně neuvidíte, ale přesto si myslíme, že Kanada i se svým studeným počasím a životním stylem, který je v mnoha ohledech blízký evropskému, mezi exotické země (z hlediska Středoevropanů) patří.

Exotická dovolená Kanada

Kanadu lze navštívit jako vyspělou zemi a projet si její města. To jistě není špatné, ale to, co je na Kanadě nejzajímavější, je divoká severská příroda. Proto si ji pěkně užijte. Pokud však nejste opravdoví dobrodruzi, je vhodné tuto cestu realizovat v létě. Cestování po Kanadě tentokrát zahájíte ve Winnipegu, hlavním městě Manitoby. Po příletu do města můžete vyrazit do okolních prérií.

Při cestování po Kanadě budete zřejmě kombinovat různé druhy dopravy – letadlo, auto ale také třeba vlak. Právě vlakem se můžete vydat do města Churchill na pobřeží Hudsonova zálivu. Toto místo je proslulé zejména díky hojnému výskytu ledních medvědů, které zde můžete pozorovat. Po návratu do Winnipegu budete pokračovat na západ do Edmontonu, dále do Dawson Creek a posléze po slavné „Alaska Highway“ do Whitehorse, hlavního města Yukonu.

Odsud pojedete ještě více na sever nádhernou divočinou po „Klondike Highway“. Pokud vám bude zima, můžete se zahřát koupelí v horkých pramenech Takhini Hot Springs. A potom vás už čeká další atrakce Kanady, slavné Dawson City, někdejší centrum zlaté horečky na Klondiku. Z Dawson City se vydáte do Haines nebo Skagway, odkud pojedete trajektem podél nádherného pobřeží Aljašky – Alaska Marine Highway. Na kanadskou půdu znovu vstoupíte v městě Prince Rupert, kde si můžete udělat výlety zaměřené na pozorování medvěda Grizzlyho nebo velryb.

Poslední zastávkou vašeho cestování po Kanadě bude opravdu pohádkový ostrov Haida Gwaii v Tichém Oceánu. Vedle krásné přírody zde naleznete spoustu památek vytvořených domorodými obyvateli.

bannery vpravo