Cestování Jižní Afrika

Cestování Jižní Afrika

Jizni_afrika

 

Exotická dovolená v Jižní Africe – to jsou hlavně zvířata, safari a vůbec příroda. Oproti jiným africkým zemím má Jižní Afrika při lákání turistů a cestovatelů tu výhodu, že jim všechna ta různá safari může nabídnout v podmínkách poměrně vyspělé země s dobrou úrovní služeb, hygieny atd. Cestování po Jižní Africe je s jinými africkými státy nesrovnatelné.

Exotická dovolená Jižní Afrika

Cestování po Jižní Africe začíná letem z Prahy do Johannesburgu. Ihned po příletu „přesednete“ na vnitrostátní let směr město Nelspruit nebo Skukuza – obě tato města jsou branou do jednoho z nejslavnějších národních parků – nejen v Jižní Africe ale vůbec na světě – Krugerova Národního parku, který je rájem pro pozorovatele lvů, slonů, žirafa a africké fauny vůbec. Strávíte zde pár dní na některém ranči a po safari v Krugeru a Blyde River Canonu se vrátíte autem do Johannesburgu. Johannesburg není město na prohlížení. Pokud už si chcete v Jižní Africe nějaké město lépe prohlédnout, vyberte si Kapské město. Proto se z Johannesburgu vydáte letecky do Kapského města, kde si zapůjčíte auto. Po jednodenním výletě na slavný Mys dobré naděje, na Stolovou horu a po prohlídce samotného Kapského města vyrazíte autem do Národního parku Titsikama (asi 570 km).

Po prohlídce parku následuje přesun do dalšího významného města Jižní Afriky, Port Elizabeth, vzdáleného asi 170 km. Odtud si uděláte výlet do národního paru Addo Elephant. Následně vrátíte auto a poletíte do Durbanu, kde budete mít zajištěné jiné pronajaté auto. Autem se vydáte na jednodenní výlet do oblasti stolových hor – do parku uKhahlamba-Drakensberg, který je podle Lonely Planet hned po Krugeru druhým nejzajímavějším parkem v Jižní Africe. Potom se autem přesunete do města St. Lucia (250 km). Cestou navštívíte domorodou vesnici lidu Zulu a v St. Lucii si můžete udělat menší výlet lodí po laguně, která je ideální pro pozorování hrochů. Následovat bude výlet do národního parku Hluhluhve, odkud pojedete do Richards Bay a dále letadlem zpět do Johannesburgu a pak domů. V případě, že budete mít trošku volnější rozpočet, můžete cestování po Jižní Africe rozšířit o návštěvu Viktoriiných vodopádů na hranici Zambie a Zimbabwe.

bannery vpravo