Cestování Japonsko

Cestování Japonsko

Japonsko

Ačkoliv na cestování Japonsko není nijak velká země – má přibližně stejnou rozlohu jako například Německo – patří díky své bohaté historii, velkému počtu obyvatel i ekonomickému a politickému významu, mezi státy, které lze svým způsobem zařadit mezi „velké země“. Dobrou zprávou pro ty, kteří mají o cestování po Japonsku zájem, je také to, že Japonsko přestalo být v posledních letech extrémně drahou zemí, takže exotická dovolená v Japonsku již není finančně nedostupná.

Exotická dovolená Japonsko

Po příletu do Tokia doporučujeme strávit zde dva dny příjemně neuspěchaným prohlížením tohoto největšího hlavního města na světě. Ačkoliv Tokio nepatří mezi metropole, které jsou nejvíce „in“, přesto zde každý najde něco pro sebe. Určitě si ráno přivstaňte a zajděte na nejznámější aukci ryb a plodů moře na světě, která se koná na rybím trhu Tsukiji. Přes den se můžete zklidnit v klášteru Senso-dži a večer se vydejte do víru velkoměsta po neony zalitých obchodních třídách Šinjuku a Šibuja.

Další etapa cestování po Japonsku vás zavede směrem na jih do města Kjótó, které je přímo přeplněné architektonickými skvosty – chrámy a japonskými zahradami. A můžete se zde projít i lesem ze vzrostlých bambusů. Z Kjóta je to jen kousek do města Nara, které je známé nejstaršími dřevěnými stavbami na světě. Mimo jiné zde najdete pětipodlažní dřevěnou pagodu starou více než tisíc let. Zajímavostí Nary jsou také ochočení jeleni, na které zde narazíte na řadě míst.

Poté se přesunete to Tottori, kde navštívíte poušť.... Ano, Japonsko má svoji vlastní, skutečnou písečnou poušť i s velbloudy – byť velmi malou – její rozloha činí pouze 32 km2. Další zastávkou, k níž zřejmě není nutný žádný komentář, je město Hirošima …

Na svém cestování po Japonsku se dostanete až na samotný jih Japonska – na jih ostrova Kjúšú, odkud se vypravíte trajektem ještě o něco více na jih na malý ostrov Jakušima (přibližně o stejné rozloze jako Praha) s okouzlující přírodou. Zdejší jedinečný prales, kde rostou i tisíce let staré cedry, vám možná připomene tajemný les Fangorn z filmové trilogie Pán prstenu.

Zpáteční cestu do Tokia si zpestříte trekem v Japonských Alpách. Jejich nejvyšší vrcholy přesahují 3000 m a zároveň se zde můžete vykoupat v horkých pramenech, kam se rádi chodí koupat i místní opice – makakové červenolící.

bannery vpravo