Cestování Jamajka

Cestování Jamajka

Cestovani_jamajka

Představte si, že byste cestovali třeba po Středočeském kraji – u Benešova byste se zastavili na banánové plantáži, za Mladou Boleslavi byste se vypravili do džungle, u Kladna byste pozorovali krokodýli a nakonec byste se u Rakovníka potápěli s barevnými rybami. To jen tak pro představu, jak to je při cestování po Jamajce se vzdálenostmi. 

Exotická dovolená Jamajka

Navzdory své malé rozloze je Jamajka je zřejmě o nejhezčí ostrov v Karibiku. Časovými přesuny tedy při cestování po Jamajce příliš času neztratíte a o to více si můžete svoji dovolenou pořádně užít. Zkrátka exotická dovolená na Jamajce se vám bude zcela jistě líbit. Naše cesta se zaměřuje na autentickou Jamajku, kdy budete moci poznat způsob života místních lidí a „nasát“ specifickou atmosféru této země. Zároveň si užijete i spoustu koupání a potápění a uvidíte to nejzajímavější z jamajské přírody.

První zastávkou během vašeho cestování po Jamajce bude Treasure Beach - pruh pobřeží s rybářskými vesnicemi, kam ještě nepronikl turistický průmysl. Zažijete zde uvolněnou jamajskou atmosféru a čekají zde na vás přírodní pláže. I v další části cesty budete pokračovat stylem „off the beaten track“ (což je doslova dost těžko přeložitelný anglický výraz pro styl cestování, kdy se nevalíte společně s turistickými davy, ale navštívíte řadu míst, kam cestovní kanceláře tolik nejezdí) - do malého, příjemného městečka Black River, které je také stylově „jamajské“. Až se nabažíte samotného městečka, můžete si udělat pár výletů do okolí – k vodopádům, za krokodýly nebo do místní továrny na výrobu jamajského rumu Appleton Rum Estate s dlouhou tradicí (rum se zde vyrábí od roku 1749).

Z Black River přejedete do přímořského střediska Runaway bay, kde si užijete potápění mezi barevnými rybami. Odsud se přesunete do přístavního města Port Antonio na severovýchodním pobřeží Jamajky (nakládají se zde zejména banány a kokosové ořechy na export), které je zajímavé samo o sobě a zároveň slouží jako východisko pro treky do Modrých hor (Blue Mountains).

bannery vpravo