Cestování Indonésie

 

Cestování Indonésie

Indonésie patří mezi nejlidnatější země světa. Rozkládá na velkém počtu ostrovů, a tak je cestování po Indonésii zajímavé i z hlediska kombinace různých typů dopravy – pozemní, letecké i lodní. Když se řekne Exotická dovolená Indonésie, vybaví se asi spoustě lidí Bali. Ale Indonésie to není jen Bali.

Exotická dovolená Indonésie

Jakarta, do které přiletíte, je velmi intenzívní asijská megalopole – typická metropole tzv. třetího světa – která má zhruba tolik obyvatel jako celá Česká republika – celá aglomerace pak má téměř 25 milionů obyvatel. Jelikož Jakarta bude velkým útokem na všechny vaše vjemy, doporučuji nechat si její prohlídku na úplný závěr vašeho cestování po Indonésii.

Z Jakarty se přepravíte do města Yogyakarta, které je považováno za kolébku indonéské historie. Je zde spousta zajímavých buddhistických a hinduistických chrámů a v imperiálním paláci dosud žije místní sultán.

Indonésie je proslulá svojí krásnou přírodou a pestrou florou a faunou, a proto bude další přestupní zastávkou vaší cesty město Ketapang na ostrově Borneo, odkud se přesunete do národního parku Gunung Palung, který je ideálním místem na pozorování skutečně divoce žijících opic. Během treku národním parkem budete moci spatřit divoce žijící gibbony, makaky i orangutany.

Dalším cílem vašeho cestování po Indonésii bude jižní Celebes (Sulawesi). Z hlavního města tohoto regionu -z Makassaru - se přesunete do místa nazvaného Tana Toraja, které je pro změnu zajímavé – řekněme etnograficky. Žije zde lid Toradjů, který má velmi pozoruhodné zvyky. Tana Toraja v překladu znamená něco jako „země nebeských bohů“ a zvyky místních lidí i jejich architektura skutečně přímo vybízí ke spekulacím ohledně kontaktů s mimozemskými civilizacemi … Místo je ovšem zajímavé i pro přísně střízlivé cestovatele, kteří spekulace rádi nemají :-)

Na závěr vaší exotické dovolené v Indonésii (ovšem ještě před konečnou prohlídkou Jakarty) si vám dovolíme nabídnout moře – ale ne moře ledajaké, nýbrž skutečný ráj – ostrůvky Raja Ampat. Tyto ostrůvky označovány jako poslední ráj na zemi a tato přirovnání skutečně nelžou. Dostat se tam je poměrně náročné, ale stojí to za to. Krása těchto míst se dá slovy jen těžko vypovědět – musíte se tam zkrátka vypravit.

 

bannery vpravo