Cestování Indie

Cestování Indie

 

Exotická dovolená v Indii není pro každého - Indii můžete buď milovat nebo nenávidět - nic mezi tím. Je to země, kam je dobré jet připravený. Pokud připravení nebudete, přemůže vás tamní špína, zápachy, chudoba a množství různých neodbytných lidí a cestování po Indii se pro vás promění v noční můru, kdy nebudete schopni vnímat to důležité, co vám tato velká země plná kontrastů může nabídnout. Očekávejte neočekáváné a Indie se vám za to odmění.

Exotická dovolená Indie

Cestování po Indii zahájíte příletem do Bombaje. Čeká vás velký kulturní šok, ale až se z něj vzpamatujete, zjistíte, že Bombaj toho má mnoho co nabídnout, mimo jiné řadu architektonických skvostů z dob britské koloniální éry. A samozřejmě si užijete její atmosféry například návštěvou řady trhů a bazarů.

Z Bombaje se vlakem dostanete do státu Goa, která bývá někdy označován jako „trochu jiná Indie“. Goa bývala portugalskou kolonií a působí čistším a méně přeplněným dojmem než většina země. Ačkoliv se místní pláže staly poněkud turistickými a komerčními, stále zde najdete klidná místa – zejména na jihu státu Goa a také v přilehlém státu Karnataka. Za návštěvu stojí také hlavní město tohoto státu Bangalore – indické high tech metropole. Díky tomu, že se město stalo centrem nejmodernějších technologií a také díky své vysoké nadmořské výšce kolem 1000 metrů nad mořem patří Bangalore mezi nejpříjemnější indická města. Bangalore je jiné – je to tak trochu Indie budoucnosti. Být celá Indie jako Bangalore, měli bychom na světě dalšího ekonomického obra srovnatelného s Čínou.

Nicméně, trocha šoků k cestování po Indii zkrátka patří, a tak se po přeletu do hlavního indického města Dillí připravte na výraznou změnu směrem ke „klasické“ Indii. Dillí je však velmi zajímavé město a navíc slouží jako východisko pro výlet do nedalekého města Agra s nejslavnější indickou památkou – Tádž Mahálem.

Z Dillí se vypravte vlakem do horského pouštního státu Radžástán. Je to asi pět hodin jízdy. Navštívíte pohádkově vyhlížející „růžové“ město Džaipúr. Z růžového města se přesunete do modrého města Džodpur a na závěr vaší cesty po Indii si můžete dát velbloudí safari směrem k hranici s Pákistánem.

bannery vpravo