Cestování Honduras

 

Cestování Honduras

Honduras je malá země, a proto i během dvoutýdenní cesty – rozhodnete-li se ji věnovat celou právě cestování po Hondurasu – budete mít dostatek času na prohlídku hlavních zajímavostí, budete moci navštívit i méně známá místa a zbude vám i čas na odpočinek na pláži. A to vše odpočinkovým tempem, což nepochybně přispěje k tomu, aby se vaše exotická dovolená v Hondurasu opravdu povedla.

Exotická dovolená Honduras

Cestování po Hondurasu zahájíte příletem do města San Pedro Sula, odkud vás čeká přesun do Copánu, kde se nachází jedny z nejproslulejších mayských ruin na světě. První den v Copánu bude spíše odpočinkový a teprve druhého dne vyrazíte na prohlídku ruin slavného města. Můžete si rovněž vyjít na procházku do okolní džungle, která je skvělým místem pro pozorování fauny a flóry deštného pralesa. Také další den můžete zůstat v údolí Copán a pokusit se navázat kontakt s potomky starých mayů – během návštěvy některé z mayských komunit.

Následujícího dne vyrazíte do typického koloniálního města Hondurasu se zvláštním jménem – Gracias. Město Gracias bývalo v minulosti dokonce hlavním městem Střední Ameriky. V této oblasti je spousta zajímavých míst, a proto vám zde doporučujeme zůstat asi tři dny. Vydáte se na La Ruta Lenca, kde navštívíte malé vesničky v okolí města. Za návštěvu stojí také národní park Montaňa de Celaque.

Během cesty na sever Hondurasu se zastavíte u půvabného jezera Lago de Yojoa, což je ideální místo pro pozorování ptáků a východisko pro výlety do národních parků v okolních horách. Od Lago de Yojoa se přesunete do La Ceiby, kde si můžete zajezdit na kajaku v laguně Cacao nebo vyrazit na trek do národního parku Pico Bonito. Druhého dne vám La Ceiba poslouží jako východisko pro výpravu do Cuero y Salado Wildlife Refuge, kde žije na 200 druhů ptáků, ale také například kajmani, ocelot, opice nebo lenochod.

Na závěr vaší exotické dovolené v Hondurasu vám určitě přijde vhod několikadenní pobyt u moře – na ostrovech Bay Islands.

bannery vpravo