Cestování Guatemala

Cestování Belize a Guatemala

Cestovani_guatemala

Vydejte se s námi na exotickou dovolenou do Belize a Guatemaly. Připravíme vám cestování po Belize a Guatemale šité na míru.

Exotická dovolená Belize a Guatemala

Belize a Guatemala jakoby patřily do různých světů. Miniaturní přímořský stát Belize s vysokým podílem černošského obyvatelstva působí tak nějak „karibsky“, zatímco sousední hornatá Guatemala je velmi indiánská se vším, co k tomu patří.

Naše cestování po státech Belize a Guatemala začneme v jihomexickém Cancunu, kam se dá sehnat poměrně výhodná letenka. Německé cestovní kanceláře zahrnuly místní pláže do svých hromadných zájezdů a díky tomu sem létá řada německých nízkonákladových leteckých společností za celkem dobrou cenu. Koupíme si pouze jednosměrnou letenku a zpátky se budeme vracet z Guatemala City. V případě, že ještě nemáte procestované Mexiko, bychom mohli na začátek zařadit menší okruh po poloostrově Yucatan, který patří mezi nejhezčí části Mexika, a to nejen kvůli mayským památkám. Z Cancunu se vydáme nočním autobusem přímo do Belize City, kam dorazíme ráno a kde celkem nic zajímavého není, a odsud hurá přímo na belizské pobřeží, kde je opravdu příjemně. Vybírat je z čeho - třeba Caye Caulker nebo Tobacco Caye.

Až nás „povalování u moře přestane bavit, můžeme se pro změnu vydat na pár dní do džungle, která sice v Belize nemůže konkurovat třeba Amazonii, ale přesto to vůbec není špatné. Předtím, než se vydáme do mayské Guatemaly, můžeme si poslední zastávku v Belize zpestřit prohlídkou působivého jeskynního systému ….., kde se část prohlídkové trasy chodí vodou.

A pak už nás čeká Guatemala – krásná, divoká a neprávem opomíjená země. Hned za hranicemi nás čeká světoznámé bývalé hlavní mayské město Tikal, které svou velkolepostí může konkurovat takovým světoznámým památkám, jako je Machu Picchu nebo Angkor Wat. Ubytujeme se v nedalekém půvabném městečku Flores, odkud se do Tikalu vydáme následujícího rána. Do Tikalu je dobré přijet brzy ráno, kdy je atmosféra starodávného města utopeného v džungli opravdu úžasná. Stoupající mlha mezi pyramidami a všudypřítomné zvuky džungle. Pokud máte dost času, není špatné nechat si na Tikal dva dny. Jestliže však – jako většina cestovatelů – zaměstnanců – času moc nemáte, koupíte si u některé místní cestovky jízdenky na noční autobus do koloniálního města Antigua. Noční autobusy mají dvě velké výhody – ušetříte spoustu času a konec konců i peníze za hotel. Na druhé straně se moc dobře nevyspíte a neuvidíte moc ze země kolem.

Z Antiguy popojedeme kousek do městečka Chichicastenango, kde se vždy v neděli konají jedny z nejslavnějších trhů střední Ameriky. Celou trasu budeme mít naplánovanou tak, abychom do „Chichi“ skutečně dorazili v sobotu. Večer stojí za to sledovat přípravy na trh, na který se vydáme následující den brzy ráno. Je třeba zdůraznit, že trh v Chichicastenangu (zatím) rozhodně není nějaké divadýlko pro turisty, ale pravý domorodý trh. O tom svědčí i fakt, že skupinka, které jsme dovolenou v Guatemale zajišťovali na jaře 2014, tam nepotkala jediného cizince...

Cestování po Guatemale ukončíme pobytem u jezera Atitlan, kde vám zajistíme nějaký opravdu dobrý trek do okolní krásné přírody.

bannery vpravo