Cestování Filipíny

 

Cestování Filipíny

Filipiny_tuk_tuk

 

Exotická dovolená Filipíny? To zní opravdu dobře … a také to dobré je. Filipíny se rozkládají na 7017 ostrovech a patří mezi země, které nejsou českým cestovatelům zatím tolik známé. Zatímco v některých jiných zemích jihovýchodní Asie, jako je například Thajsko nebo Vietnam, se to českými cestovateli s trochou nadsázkou přímo hemží, lidí z České republiky, kteří se vydali na cestování po Filipínách, je zatím o poznání méně. Určitou roli v tom možná hraje mírně horší "dopravní dostupnost" Filipín a možná také … Ale na tom nezáleží. Vydejte se na cestování po Filipínách a my vám s tím rádi pomůžeme.

Exotická dovolená Filipíny

Návštěvu země můžete zahájit prohlídkou Manily, kde končí většina zahraničních letů směřujících na Filipíny. Filipíny byly kdysi španělskou kolonií a tato epocha zemi výrazně poznamenala – Filipíny jsou jednou z nejvíce katolických zemí světa a v hlavním městě Manile najdete řadu památek z koloniální éry. Většina jich je soustředěna ve staré Manile obklopené hradbami, která se nazývá Intramuros. Její počátky sahají až do 16. století.

Pár hodin jízdy od Manily se nachází sopka Taal – samotná sopka leží uprostřed velkého jezera a v kráteru má další menší jezero. To vše dodává tomuto místu téměř mimozemský ráz. Neméně pozoruhodnou atrakcí jsou terasovitá políčka v horské provincii Ifugao v severním Luzonu. Některé rýžové terasy v Banaue jsou více než 5000 let staré a jedná se tak o nejstarší dosud fungující zemědělské struktury vytvořené člověkem. Závěrem vašeho cestování po Filipínách vás čeká koupání a pobyt u moře. Nejznámější je asi ostrov Boracay. Je to sice krásné místo, ale díky své proslulosti začíná být příliš komerční. Proto stojí za úvahu vybrat si pro pobyt u moře některý jiný ostrov – například Cebu nebo Palawan, které jsou stejně hezké a přitom dosud výrazně méně poznamenané turistickým průmyslem. Z pláží se vrátíte rovnou do Manily, odkud poletíte zpět domů.

 

bannery vpravo