Cestování Ekvádor

 

Cestování Ekvádor

Exotická dovolená v Ekvádoru začíná pro většinu cestovatelů na mezinárodním letišti v hlavním městě, Quitu. Při cestování po Ekvádoru se nevyhnete různým aklimatizacím – vedle aklimatizace kulturní budete muset projít také aklimatizaci výškovou – konkrétně Quito leží v nadmořské výšce 2800 m.n.m. Proto doporučujeme začít cestování po Ekvádoru zlehka – nejlépe u moře

Exotická dovolená Ekvádor

 – konkrétně nejlépe v Puerto Cayo, v jehož blízkosti leží jedna z nejhezčích přírodních pláží nejen Ekvádoru, ale i celého západního pobřeží Jižní Ameriky – Los Frailes. Puerto Cayo je rovněž východiskem pro jednodenní výlety motorovým člunem na ostrov Isla de la Plata, který bývá kvůli výskytu velkého množství mořských ptáků občas označován přezdívkou malé Galapágy. Pokud zde budete v letním období, můžete z člunu pozorovat impozantní divadlo – páření velryb.

Od pobřeží Pacifiku se vrátíte do Quita, ovšem tentokrát mírnou oklikou v rámci které navštívíte některá z nejhezčích míst ekvádorských And – pojedete přes třetí největší město Ekvádoru – Cuenca, které díky koloniální architektuře a celkové evropsky působící čistotě a kultivovanosti patří mezi nejhezčí města Ekvádoru. V okolí Cuency můžete navštívit domorodé vesnice, kde se konají zajímavé trhy. Další zastávkou bude nejznámější incká památka na území Ekvádoru - Ingapirca. Dále vás na „andském polookruhu“ čeká příjemné městečko Baňos ležící v krásné přírodě a jezero v kráteru bývalé sopky Quilotoa Loop.

Po návratu do Quita a po krátkém odpočinku vás vaše exotická dovolená v Ekvádoru zavede do zcela jiného světa. Za pár hodin se autobusem dostanete do zcela jiného světa – do ekvádorské části Amazonie. Výchozím bodem pro poznávání Amazonie bude město Tena – doporučujeme vám nechat si na treky po Amazonii alespoň tři dny.

Z Amazonie pojedete opět do Quita, které si v mezičase určitě trošku projděte. Z Quita si uděláte dva zajímavé výlety – jednodenní veřejným autobusem do města Otavalo, kde se koná největší trh domorodých indiánů v Ekvádoru, jehož tradice sahá až do předinckých dob, a druhý výlet v rámci „tour“ s některou cestovkou z Quita k sopce Cotopaxi, druhé nejvyšší hoře v Ekvádoru (5897 m.n.m.). Buď se můžete spokojit s jednodenním výletem terénním autem 4x4 do nadmořské výšky 4300 m.n.m. s výstupem k nejvýše položené horské chatě, která leží ve výšce 4800 m.n.m. a nebo můžete v rámci dvoudenního treku vystoupit přímo na vrchol sopky.

Máte-li dost peněz a času, pak samozřejmě stojí za úvahu také návštěva úplně největší atrakce Ekvádoru – a sice jeho „zámořského“ území – ostrovů Galapágy. To už je však jiná kapitola.

bannery vpravo