Cestování Egypt

 

Cestování Egypt

Egypt

 

Pro mnoho Čechů je synonymem pro sousloví exotická dovolená Egypt. Egypt ale skrývá mnohem více tajemství, než je jen poležení s drinkem u hotelového bazénu v Hurghadě. Navzdory problematickému politickému vývoji v poslední to navíc není nebezpečná země. .

Exotická dovolená Egypt

Své cestování po Egyptě zahájíte příletem na káhirské letiště. Káhira je z hlediska vzdálenosti ze střední Evropy zřejmě nejbližší mnohamilionová exotická metropole, jakou můžete navštívit (Istanbul se nepočítá, protože se postupně vyvinul téměř v téměř plnokrevné evropské město). Proto stojí určitě za bližší prozkoumání, které můžete provést hned na začátku svého cestování po Egyptě. Projděte si starou Káhiru, koptskou čtvrť. Mezi další atrakce patří Egyptské muzeum nebo třeba mešita Mohammad Alí. Večer se můžete vydat lodí po Nilu, kde si dáte večeři a přitom budete pozorovat západ slunce

Je asi nepředstavitelné jet do Egypta a nevidět pyramidy. Druhého dne si proto zajedete prohlédnout pyramidy Gíze a pokud nejezdíte do Egypta každý měsíc, doporučujeme navštívit i pyramidy v Dahšuru a Sakkaře. Po přenocování v Káhiře vás čeká 1-2 denní výlet do pouště – do oázy Bahariya se vším co k tomu patří – tj. i s jízdou na velbloudech a přenocováním ve stanu pod hvězdnou pouštní oblohou.

Druhým nejvýznamnějším městem Egypta je přístav Alexandria, kam vás během tří hodin přepraví vlak vyjíždějící z káhirského nádraží, které je stylově pojmenováno po slavném faraónovi (Ramsesovo). Nemáte-li času nazbyt, dá se Alexandria zvládnout během jednoho dne. Proto vyrazíte vlakem brzy ráno, abyste si stihli prohlédnout nejznámější památky, jako je Alexandrijská knihovna, Národním muzeum v Alexandrii a římský amfiteátr. Ten samý den večer se vlakem vrátíte do Káhiry.

A protože exotická dovolená v Egyptě by nebyla úplná bez moře, zamíříte následujícího dne na Sinajský poloostrov. Určitě se vám bude líbit třeba Dahab a Nuweiba na pobřeží Rudého moře, které nejsou tolik přeplněné turisty a nabízí přitom ideální podmínky ke koupání a potápění. V blízkosti turistického Šarm el-Šejku navštívíte národní park Ras Mohammed, kde naleznete krásná a osamělá místa ke koupání i jen tak k dívání.

Po návratu do Káhiry se vydáte nočním vlakem směrem do jižního Egypta, konkrétně do města Asuan. Prohlédnete si Asuánskou přehradu a můžete si udělat výlet lodí k chrámu Philae. Druhého dne ráno si uděláte výlet k jedné z nejzajímavějších památek – Abu Simbel. Po návratu do Asuánu vás čeká neméně zajímavý výlet – vlakem nebo lodí – do světoznámého Luxoru. Prohlédnete si také největší chrám světa v Karnaku, Údolí králů a Údolí královen. Poté se vrátíte vlakem zpět do Káhiry. 

 

bannery vpravo