Cestování Čína

Cestování Čína 

Cestování po Číně je svým způsobem těžký oříšek. Čína je příliš velká a navíc se od evropských zemí hodně odlišuje, tudíž je k jejímu pochopení potřeba více času. Abyste to zvládli, musela by vaše exotická dovolená v Číně trvat několik měsíců. To si ale většina lidí nemůže dovolit, proto si budete muset vybrat pár míst, která vás zajímají nejvíce. S jejich výběrem i se zajištěním celého vašeho cestování po Číně vám rádi pomůžeme. Zde je jedna z možných variant.

Exotická dovolená Čína

Cestování po Číně začneme v Šanghaji, jednom z největších měst světa (jeho populace se blíží 25 milionům), která byl vždy nejvíce „Západním" městem v Číně. Dnes je Šanghaj především futuristickou megalopolí se supermoderní architekturou. Při prohlídce Šanghaje si zajeďte metrem do stanice Lujiazui, což je něco jako kombinace Mannhatanu a pařížské La Défense. Když přejdete řeku ocitnete se na jednom z nejslavnějších nábřeží světa – bulváru Bund, který byl před druhou světovou válkou hlavní obchodní třídou města a vlastně i celé Číny.

            Při překonávání velkých vzdáleností během cestování po Číně se budete spoléhat na hromadnou dopravu a užijete si také cestování rychlosti. A to hned po prohlídce Šanghaje. Ze Šanghaje se vydáte do hlavního města Číny, Pekingu- vzdálenost 1318 km zvládnete za pouhých pět hodin. Až se nabažíte Pekingu, stačí popojet kousek z města k jednomu z největších stavebních divů starověkého nebo spíše středověkého světa - k téměř 9000 km (!) dlouhé Velké čínské zdi.

            Dalším divem, který můžete vidět pouze tehdy, pokud si pro vaše cestování po Číně vyberete leden nebo únor, je Festival ledu a sněhu ve městě Charbin, kam se z Pekingu poměrně snadno dostanete.  Teploty zde v té době občas  klesají i k mínus 30 stupňům a odměnou za to, že protrpíte tuto pekelnou zimu, vám bude ledová krása – do detailů propracované „městečko“ tvořené samými stavbami a sochami - z ledu.

            Z Charbinu pojedete zpět do Pekingu a poté vzhůru na ještě jeden div. Dalším zajímavým městem, které během cestování po Číně stojí za to navštívit, je Si-an (Xi-an). Kvůli místním specialitám by jej neměli vynechat milovníci čínské kuchyně, dále je město zajímavé svojí muslimskou menšinou, ale hlavně ... přibližně hodinu jízdy od města autobusem leží - nebo spíše stojí - slavná terakotová armáda.

            Asi málokdo u nás zná město Chengdu. Není divu, má totiž "pouhých" osm milionů obyvatel. Ovšem takové vepřové po sečuánsku zní řadě lidí povědoměji. A právě v této provincii Sečuan (S-Čchuan) Chengdu leží. Tato mekka čínské kuchyně je navíc na čínské poměry příjemným velkoměstem a hned za městem se nachází rezervace, kde žije většina populace pand v Číně.

            Chengdu může být poslední zastávkou na vašem cestování po Číně, ale pokud vám to finance a čas dovolí, doporučovali bychom cestu rozšířit ještě o Hongkong. 

bannery vpravo