Cestování Chile

Cestování Chile

Cestování Chile: Itinerář Exotická dovolená Chile obsahuje jednu z možných zajímavých variant cestování po Chile, zemi, která skrývá mnohá tajemství, jako jsou například obří pouštní obrazce Cerros Pintados.

Exotická dovolená Chile

Jestliže nespojíte cestování po Chile s některou sousední zemí, tak bude vaše cesta s největší pravděpodobností začínat v hlavním městě Santiago de Chile. Ačkoliv se i v tomto případě budeme držet naší zásady, podle níž doporučujeme nechat si prohlídku metropole na závěr cesty, neuškodí vám, pokud si po letu před dalším cestováním po Chile nejdříve trochu odpočinete. Jste-li milovníci vína, jistě vás potěší návštěva některé z vinic ve Valle de Maipo nedaleko hlavního města. Pokud přijedete během našeho léta, tj. v průběhu místní zimy, tak si na úvod svého cestování po Chile můžete zalyžovat v největším chilském lyžařském centru Valle Nevado, které leží asi 16 km od Santiaga.

Následně se přesunete do Valparaísa na pobřeží Pacifiku, které je zajímavé svými barevnými domy a specifickou atmosféru přístavního města. Pouhých 10 km od Valparaísa leží noblesnější přímořské letovisko Viňa del Mar. Obě velká města spojuje metro.

Chile je sice velmi úzká ale nesmírně dlouhá země. Proto vás jistě nepřekvapí, že další zastávka na vaší cestě – San Pedro de Atacama, které je centrem jedné z největších (a nejkrásnějších) pustin světa – pouště Atacama – leží 1500 km daleko. Ačkoliv se tam lze dostat i autobusem, vnitrostátní přelet vám ušetří spoustu času. Není pustina jako pustina – ta atacamská se svými horskými jezery, starodávnými pevnostmi a bizarním „měsíčním“ údolím Valle de Luna si vás získá.

Popojedete dalších asi 500 km do Iquique, které slouží zejména jako základna pro výpravu za největší sbírkou obřích obrazců v poušti v Cerros Pintados – větší než v peruánské Nazce. Nedaleko naleznete i největší geoglyf na světě – Gigante de Atacama. (Nejen) příznivci Ericha von Dänikena si zde zkrátka přijdou na své. Relativně nedaleko (tj. pár set km) odtud leží město Miguel de Azapa, jehož největší atrakcí je archeologické muzeum se slavnými mumiemi Chinchorro starými 8000 let. Následně se přesunete opět do Santiaga de Chile, které si můžete před odletem domů důkladně prohlédnout.

bannery vpravo