Cestování Brazílie

Cestování Brazílie

Iguazu

Brazílie se svojí rozlohou blíží spíše menšímu světadílu a na cestovatele zde čeká spousta zajímavých míst  – podobně jako v menším světadílu. To hlavní, co vám může exotická dovolená v Brazílii nabídnout, jsou přírodní krásy všeho druhu, zatímco na památky Brazílie příliš bohatá není. Na procestování těch nejzajímavějších míst byste přesto potřebovali měsíce a spoustu peněz. Proto je třeba vybrat místa, která byste při cestování po Brazílii určitě neměli vynechat. Pokud jedete do Brazílie poprvé a nejste si jisti, že se tam v nejbližší době budete moci vrátit, neměla by ve vašem cestovním itineráři chybět Amazonie, vodopády Iguazu a Rio de Janeiro.

Exotická dovolená Brazílie

Variant jak strávit exotickou dovolenou v Brazílii, je celá řada a vše závisí na individuálních preferencích cestovatele. Pro tentokrát můžeme například zkusit zkombinovat notoricky známé atrakce s pár místy, která tak slavná nejsou, ale jsou neméně půvabná. Vydáme se tedy letecky do Rio de Janeira, kam míří většina zámořských letů. Prohlídku města však necháme na závěr naší cesty. Bezprostředně po příletu se přesuneme na ostrov Ilha Grande, který leží těsně u pobřeží kontinentální Brazílie, přibližně 150 km jižně od Rio do Janeira. Ostrov je dosud poměrně málo dotčený turistickým průmyslem a civilizací vůbec. Na jeho přírodních plážích obklopených krásnou přírodou (hory a zbytky původního brazilského atlantského deštného pralesa) si odpočinete po dlouhém letu a připravíte se na další cestování.

Cestování po Brazílii se vyznačuje dlouhými vzdálenostmi, které lze překonávat pohodlně letecky a nebo dálkovými autobusy. Výjimku představuje oblast Amazonie, kam se bez letadla rozumným způsobem nedostanete.

Z ostrova Ilha Grande se přesuneme k vodopádům Iguazu, které patří mezi nejpozoruhodnější vodopády na světě a jsou jednou z hlavních cestovatelských atrakcí Brazílie. Leží na hranicích s Argentinou a za návštěvu stojí brazilská i argentinská strana. Dalším místem na naší trase cestování po Brazílii bude méně známý, ale krásný Parque Nacional da Chapada dos Guimarães plný neobyčejných barevných skalních útvarů, pozoruhodných jeskynních systémů, vodopádů i nalezišť zkamenělin prehistorických zvířat a stromů.

Následně přeletíme do města Manaus, odkud se vypravíme motorovým člunem do hloubi Amazonie. Během 4-5-ti denní expedice zažijete „pravou a nekomerční“ Amazonii s výbornými domorodými průvodci a odnesete si odsud nezapomenutelné vzpomínky. A konečně na závěr si necháme Rio de Janeiro, které někteří lidé označují za nejkrásnější město na světě, zatímco pro jiné je městem plným kontrastů. Za prohlídku však určitě stojí.

bannery vpravo