Cestování Bolívie

Cestování Bolívie

Na exotické dovolené v Bolívii se opravdu nudit nebudete. Ačkoliv cestovatelé z Evropy cestování po Bolívii často spojují s návštěvou Peru nebo jiné sousední země, patříte-li mezi šťastlivce, kteří mají dostatek času nebo peněz nebo nejlépe obojího, nechte si cestování po Bolívii na samostatnou cestu

Exotická dovolená Bolívie

Pokud tak učiníte, bude vaše cestování v Bolívii nejspíše začínat v La Pazu, které se pyšní tím, že je nejvýše položeným hlavním městem světa. La Paz leží co by kamenem dohodil od jedné z největších cestovatelských atrakcí Jižní Ameriky vůbec – jezera Titicaca, k němuž můžeme připočítat i fascinující památky Tiwanaku a Puma Punku, které určitě nesmíte vynechat. Tato města jsou navíc skutečnou Mekkou pro milovníky záhad a alternativních teorií dějin lidstva. Samotné jezero Titicaca leží v nadmořské výšce 3810 m nad mořem, pohled na obrovské modré jezero uprostřed hor je úchvatný a zajímaví jsou i jeho obyvatelé – zejména ti žijící na plovoucích ostrovech.

Od jezera Titicaca vás čeká přesun na úplný jih – k další „must see“ atrakci, jimiž se Bolívie pyšní – k vyschlému solnému jezeru Salar de Uyuni, které je největší svého druhu na světě a je děsivě úchvatné. Vhodné místo pro natáčení sci-fi z nějaké hodně odlehlé planety. Od Salar de Uyuni se přesunete severovýchodním směrem do města Potosí, které je se svojí nadmořskou výškou 3900 m.n.m nejvýše položeným velkoměstem (tj. městem s více než 100 000 obyvatel) na světě. Město je proslulé svojí koloniální architekturou a legendárními stříbrnými doly. Díky „stříbrné horečce“ mělo již v roce 1547 na 120 000 obyvatel a bylo tedy 2-3 krát větší než tehdejší Praha.

Nedaleko od Potosí leží Sucre, které je v určitém ohledu hlavním městem Bolívie a patří mezi nejhezčí a nejpříjemnější města země.

Následovat bude přesun daleko na východ země, kde vás čekají jezuitské misie na území Chiquitos. Jsou to vlastně kostely z dob kolonizace Ameriky, které založili právě Jezuité.

Aby byla cesta co nejpestřejší, zavítáte na závěr do města Rurrenabaque v severní Bolívii. Město leží na řece Beni a je výchozím místem pro výlety do národního parku Madidi, který je součástí bolívijského deštného pralesa a ideálním místem pro pozorování tropické fauny a flóry. Odsud se vrátíte zpět do Laz Paz.

bannery vpravo