Cestování Barma

 

Cestování Barma

Rozhodnete-li se strávit svoji exotickou dovolenou v Barmě, čeká vás velmi krásná, ale zároveň velmi zvláštní země. Vládne zde diktátorský režim, který patří k nejhorším na světě. Díky své izolaci se Barma hospodářsky zdaleka tak nerozvinula jako například sousední Thajsko a ani ji tolik nezasáhla globalizace, což na druhé straně paradoxně přispívá k její zajímavosti. Cestování po Barmě se v žádném případě nemusíte bát. Násilná kriminalita je zde minimální a co se týče politiky, junta stíhá své odpůrce, turisty nikoliv - ty považuje za důležitý zdroj příjmů. Naše rada zní: jeďte do Barmy, ale snažte se maximum peněz utratit v soukromých restauracích, penzionech a dalších podnicích, které patří obyčejným Barmáncům, a nikoliv tam, odkud proudí peníze vládě.

Cestovani_barma

Exotická dovolená Barma

Do hlavního města Rangúnu (Yangun) přiletíte z Bangkoku a poletíte-li večer, bude Vám při pohledu seshora na rozzářený Bangkok při startu a temný Rangún při přistání ihned patrné, že přilétáte do jiného světa. Rangún je nicméně velmi hezké město, které dosud nezasáhnul moderní vývoj tolik jako jiné metropole v regionu. Nejkrásnější památkou města je bezpochyby slavná Shwedagon pagoda. Vedle pagod stojí za zmínku také stavební památky z dob anglické koloniální éry, které svědčí o tom, že v té době musel být Rangún poměrně výstavným městem.

Další zastávkou na vašem cestování po Barmě bude druhé největší město Barmy - Mandalay – můžete se tam dostat vlakem, autobusem nebo letecky. Mandalay je město s tajemným jménem, atmosférou a řadou památek. Skutečným rájem pro milovníky památek je však Pagan (Bagan). Až se jednoho dne Barma skutečně otevře světu, zařadí se Pagan na seznam světových památek hned vedle Angkor Watu a Machu Picchu. Na ploše desítek kilometrů čtverečních polopouštní krajiny zde najdete tisíce nejrůznějších pagod a podobných staveb. Zcela jiným typem atrakce je další místo, kam na své cestě Barmou zavítáte - jezero Inle, na jehož březích lidé dosud žijí a pracují tím nejtradičnějším způsobem, jaký byl kdysi v asijských vesnicích běžný.

Posledním místem, kam vás exotická dovolená v Barmě zavede, budou čarokrásné přírodní pláže Ngapali s bílým pískem a kokosovým palmami západně od Rangun. Užijte si je.

 

bannery vpravo