Cestování Austrálie

Cestování Austrálie

Cestování Austrálie: Následující text Exotická dovolená Austrálie berte jako počáteční inspiraci pro cestování po Austrálii, krásné zemi klokanů, pláží a jedinečné přírody.

Exotická dovolená Austrálie

Austrálie je jedinou zemí na světě, která je zároveň i světadílem. Cestování po Austrálii zahájíte v Melbourne, druhém největším australském městě, které je typickou moderní kosmopolitní metropolí. Pro obyvatele Prahy a jiných velkých českých a moravských měst, v jejichž městské hromadné dopravě hrají obvykle důležitou roli tramvaje, může být zajímavé, že také v Melbourne jsou tramvaje nesmírně populární a právě toto město se pyšní nejdelší tramvajovou sítí na světě. Doporučujeme ubytování v jižním Melbourne – je to tam příjemné a navíc to nebudete mít daleko na Great Ocean Road, což je legendární téměř 250 km dlouhá silnice vedoucí podél jižního pobřeží Austrálie.

Z Melbourne vás čeká přesun do největšího australského města Sydney se světoznámou budovou opery.

Jednou z hlavních atrakcí při cestování po Austrálii je specifická pouštní krajina ve vnitrozemí, která hrála velkou roli v životě australských aboriginů a kde se můžete mentálně přiblížit jejich dávné bájné bezčasé minulosti – tzv. „dreamtime“. Mezi nejzajímavější místa v této oblasti Austrálie patří skála Uluru (neboli také Ayers Rock) a Kata Tjuta, Vypravíte se za nimi do Severního teritoria, což je sice trochu mimo trasu, ale nejet tam znamená nebýt v Austrálii.

Ze Severního teritoria se tedy vrátíte znovu do Sydney a budete pokračovat ve své cestě po pobřeží států Nový Jižní Wales a Queensland. Bude to cestování plné radosti, kdy na vlastní kůži poznáte australskou „beach culture“, třeba se naučíte i surfovat a uvidíte spoustu zajímavých přírodních krás – jako jsou například klokani hopsající po pláži. Velkým vyvrcholením vašeho cestování po Austrálii cesty bude Velký bariérový útes – jedno z nejkrásnějších míst pro koupání a potápění, jaké si vůbec můžete představit.

bannery vpravo